© 2019, INNOVATIONS s.r.o.
Back
STRATÉGIA WEB DIZAJN YIELD MANAGEMENT

Lifestyle komunita Daybyme

Scroll

O projekte

Daybyme nás oslovilo ohľadom viacerým požiadaviek súčasne – zlepšiť monetizáciu webstránky, pripraviť dizajn podstránky pre ich charitatívny projekt s Dobrým Anjelom (Dnespomaham) a tiež poskytnúť konzultácie k ich obsahu, práci s influencermi a k tomu, aby ich projekt fungoval čo najlepšie.

01 Stratégia

Najrýchlejším krokom k extra monetizácii webu bola implementácia DFP od Google, ktorá poskytuje komplexné a nenákladné možnosti na manažovanie display portfólia.

Pri webe Dnespomaham nás tlačil čas, a preto sme zvolili cost effective riešenie na platforme Wordpress. Tému sme samozrejme upravili do želanej a fungujúcej podoby.

Pri konzultáciách išlo najmä o dlhodobú prácu s klientom, ktorá sa stále vyvíjala podľa požiadaviek trhu a Daybyme.

02 Riešenie

Po implementácii DFP sme Daybyme napojili na exchange - čiže sme agentúram a klientom umožnili nakupovať programatickú reklamu na tomto webe a zároveň sme manažovali aj priamy nákup.

Pri webstránke Dnespomaham sme zvolili customizovanú Wordpress platformu, ktorú môže klient nielen jednoducho editovať, ale plní najmä jednoduchú prezentačnú funkciu projektu, vrátane časovej osi, na ktorej je real-time aktualizovaná vyzbieraná suma projektu.

03 Výsledky

Extra monetizácia webstránky bola realizovaná nielen cez programatický nákup. Tento postup otvoril klientovi dvere aj k priamemu predaju reklamy, čo cez agentúru využilo napríklad O2, Tatra banka a iné väčšie brandy.

Výkon kampane

0

Reklamných pozícii s vysokou viditeľnosťou

0

Manažovaných kampaní

0

Nových impresii s obchodným potenciálom

Klient

Dany Čačala
Konateľ Daybyme s.r.o.

Innovations považujem za dlhodobo stabilného partnera pri riešení strategických krokov Daybyme, či už pri otázke monetizácie webu, tvorbe a vývoji doplnkových projektov či konzultáciách ohľadom ďalšieho smerovania sociálnych sietí. Oceňujem najmä proaktívny prístup, návrhy a odporúčania riešení, ktoré následne implementujeme.