© 2021, INNOVATIONS s.r.o.

Ako sme vytvorili prvé slovenské vínne predplatné

Všetky projekty
Branding IDEAMAKING SOCIAL MEDIA CONTENT Webdesign

Ako sme vytvorili prvé slovenské vínne predplatné

  • Skills:

    ideamaking, brand identity, web dizajn, social media content, product development

  • Klient:

    Pressburg 301 s.r.o.

  • Web:

    https://winedoorclub.com/

Scroll

01. O projekte

Trh s vínom na Slovensku je na vysokej úrovni. Na to ako sme malá krajina tu existuje veľa kvalitných výrobcov vína, silných distribučných spoločností a predajcov. Dalo by sa tak povedať, že zákazník na vysoko sofistikovanom trhu počul už okúsil všetky predajné taktiky. V takejto situácii nestačí priniesť len peknú značku a predávať cez akcie, bolo potrebné priniesť na Slovensko úplne nový mechanizmus predaja vín. Preto sme sa rozhodli spraviť vínne predplatné s online someliérskym servisom Wine Door Club.

Wine Door Club v ktorom víno vyberá someliér na základe jednoduchej preferencie zákazníka. Žiadne komplikované výbery vín, ale kvalitné, raritné a vždy iné druhy vín. Okrem preferencie si stačí zvoliť už len frekvenciu a doma čakať na svoj pravidelný výber, ktorý obdrží spolu aj s príhovorom od someliéra.

02. Stratégia & ciele

Ide o úplne novú službu, tak sme chceli aby bolo hneď z názvu jasné, že tu nejde len o ďalší obchod s vínom, ale vínny klub. Zvolili sme deskriptívny názov v angličtine — Wine Door Club. Dvere v názve symbolizujú jednak vstup do dosiaľ nepoznanej krajiny plnej nových vínnych chutí, ale zároveň aj podporujú jeden z hlavných benefitov klubu — donášku vín k dverám. S názvom sa dá modulárne pracovať, napríklad pri live eventoch využívame názov Wine Open Door.

Grafická identita je bezprostredná a necháva vyniknúť zážitok z pitia vína. Chceli sme aby odrážala poctivú prácu s vínom a emóciu, ktorú zákazníkovi prináša. Emócia pitia vína s Wine Door Club nemá vyvolávať pocit strnulosti a snobizmu, ale práve naopak, má byť prirodzená, uvoľnená a bez stresu. Tento prístup sme pretavili do identity, ktorá sa vyníma v digitále a zároveň pekne funguje aj v packagingu produktu.

03. Skills

skills ideamaking
skills brand identity
skills web dizajn
skills social media content
Wine Door Club projekt
Wine Door Club projekt logo
Wine Door Club projekt webdizajn
Wine Door Club projekt
Wine Door Club projekt
Wine Door Club projekt
Wine Door Club projekt Instagram